Kim jesteśmy?

 

Nazywam się Kasia Skóra i mam ogromną przyjemność prowadzić swój Klub Malucha! Tup-Tup powstał w kwietniu 2011 roku.

Pomysł otwarcia Tup-Tupa narodził się z mojej pasji, której poświęcam się od dzieciństwa. Już jako mała dziewczynka interesowałam się młodszymi dziećmi – zabawą z nimi, sposobem zachowania czy metodami pielęgnacji. Od lat spełniam się w ten sposób zawodowo. Przed otworzeniem Tup-Tupa opiekowałam się dziećmi w różnym wieku począwszy od miesięcznych niemowlaków po kilkuletnie dzieci. W swoją pracę zawsze staram się wkładać maksimum zaangażowania i entuzjazmu, by móc otrzymać uśmiech dziecka, który jest dla mnie najsilniejszą motywacją. Prywatnie jestem mamą Ani (2013) i Alicji (2015).

Ukończyłam studia licencjackie z socjologii oraz studia magisterskie z pedagogiki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studia dały mi teoretyczną podbudowę pod codzienną pracę. Chcę ją wykorzystać w programie wychowawczym w Klubie.

Czerwiec 2011 - Kompleksowy Kurs Animatora Zabawy organizowany przez Famigę

Lipiec 2014 - Letnia Akademia Montessori - 3 dniowy zjazd nauczycieli, rodziców i pasjonatów pedagogiki Marii Montessori podczas której brałam udział w licznych warsztatach i wykładach dotyczących pedagogiki Marii Montessori.

Styczeń 2015 - Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Szkolenie to miało na celu zwiększenie kompetencji rodzicielskich i wychowawczych w obszarach: stawianie granic, wyrażanie emocji, komunikacja uczuć, zachęcanie do współpracy, konsekwencje w wychowaniu, pochwały oraz odczarowywanie z ról i etykiet. Cykl 10 spotkań po 4 godziny w oparciu o książkę "Jak mówić zeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły" A. Faber, E. Mazlish.

Maj 2016 - Sens i bezsens kar i nagród. Porozumienie bez przemocy Marshalla Rosenberga prowadzone przez certyfikowaną trenerkę Porozumienia bez Przemocy Agnieszkę Pietlicką. 

Maj/Czerwiec 2016 - Warsztat Jak rozmawiać z dzieckiem oparty na metodzie Porozumienia bez przemocy 4 spotkania po 3 godziny. Prowadzenie: Agata Olszak - Szymula Strefa Relacji. 

Styczeń 2017 - Warsztat Zamiast oceny - tworzenie kultury feedbacku, 2 spotkania po 8 godzin, prowadzenie: certyfikowana trenerka CNVC Marta Kułaga Leance, Piotr Leszczyński.

Marzec 2017 - "Gadać czy się dogadać" o budowaniu empatycznej relacji z dzieckiem - warsztaty w duchu NVC z Moniką Szczepanik

Kwiecień 2017 - "Mikro kręgi - jak wspierać dzieci w konflikcie" - warsztat z Moniką Szczepanik

Czerwiec 2017 - "Warsztat toddlersowy dla rodziców i nauczycieli dzieci w wieku żłobkowym" - prowadzenie Małgorzata Wywrot. Podczas warsztatów omówione zostały elementy filozofii pedagogiki Marii Montessori, potrzeby i metody stymulacji rozwoju małych dzieci, sposoby aranżacji przestrzeni dla dzieci w wieku 1,5 - 3 lat, odpowiednie sposoby interakcji osoby dorosłej z dzieckiem oraz adaptacja dzieci żłobkowych. 

Kwiecień - Lipiec 2017 - "Kurs Pedagogiki Marii Montessori w przedszkolu z elementami pracy integracyjnej" -  zajęcia teoretyczne wraz z ćwiczeniami i praktyką w grupie przedszkolnej w przedszkolu Montessori. 

Marzec 2018 - "Self-Reg - warsztat dla Rodziców i Opiekunów" - prowadząca Jagoda Sikora. 

Czerwiec 2018 - "Wsparcie i narzędzia NVC dla nauczycieli" - prowadząca Shona Cameron, organizator Leance, 20 godzin

Lipiec 2018 - tygodniowy obóz warsztatowy "W relacji" - prowadzenie Monika Szczepanik, Małgorzata Musiał

Listopad 2018 - Bliżej dziecka, bliżej siebie - warsztaty dla zaawansowanych prowadzone przez Agatę Olszak - Szymulę, 4 spotkania po 3 godziny

Grudzień 2018 - "Seksualność dzieci i młodzieży" - weekendowe warsztaty z Agnieszką Stein i Katarzyną Mitschke 

Maj 2019 - "Jak budować relacje z 2-3 latkiem?" - warsztaty całodniowe z Moniką Szczepanik

Sierpień 2019 - tygodniowy obóz warsztatowy "Z Juulem" - prowadzenie Monika Szczepanik, Agnieszka Koluch - Horbowicz

 

W życiu wspierające są dla mnie przekonania, na których opieram swoją ideę miejsca opieki nad dziećmi:

* Dziecko jest z natury dobre,

* Dziecko nie robi na złość,

* Dziecko chce współpracować.

Te bazowe przekonania są punktem wyjścia do podejścia do dzieci jakim kieruję się w Tup-Tupie i jakie przekazuję opiekunom. Chcę, aby Tup-Tup wyróżniał się jakością opieki i rzeczywiście indywidualnym podejściem do każdego dziecka.

Z perspektywy osoby zarządzającej Tup-Tupem ważne jest dla mnie to aby tworzyć autentyczne relacje z pracownikami, rodzicami i dziećmi. Pomaga mi w tym już od dłuższego czasu zaprzyjaźniona psycholożka i trenerka Kinga Pawleta, która towarzyszy nam - kadrze w procesach pracy nad samym sobą. Z Kingą mamy spotkania superwizyjne oraz spotkania na sali podczas naszej codziennej pracy z dziećmi. Takie spotkania nie odbierają nam sprawczości w działaniu, a podkreślają kompetencję jaką jest korzystanie ze wsparcia tam, gdzie dostrzegamy taką potrzebę. 

 

W opiece nad dziećmi w Tup-Tupie pomagają mi wspaniałe opiekunki 🙂

 

 

 

 

 

Dla zainteresowanych:

Referencje o opiece i miejscu!! 

Dział porad, w którym jestem specjalistą