Spotkanie świąteczne 2012

Na spotkanie świąteczne 15 grudnia 2012 roku przybyło bardzo dużo dzieci i Rodziców – łącznie 18 dzieci i 28 Rodziców! Przyszły zarówno dzieci Tup-Tupowe jak i zaprzyjaźnione. Było dużo ruchu, śmiechu i hałasu! I  to właśnie było piękne! Harmider jaki zapanował w Klubie był dla mnie oznaką tego, co sobie wymarzyłam oraz tego, jakie były moje wyobrażenia odnośnie grupy podopiecznych. Serce rośnie, jak widzi się taką gromadę dzieci i ma się świadomość tego, że poprzez swoją opiekę wpływa się na ich rozwój. Miło było zobaczyć kilkuletnie teraz dzieci, a którymi zajmowałam się odkąd skończyły kilka miesięcy. Wydaje mi się, jakby to było wczoraj, a tymczasem one sięgają mi już do pasa i mówią pełnymi zdaniami! Cudowne!!

 

Wielu Rodziców przyniosło wypieki przygotowane przez nich i dzieci, więc degustacjom nie było końca. Dzieci z entuzjazmem zachwalały ciasteczka własnej roboty, zwłaszcza Piotruś!

Jak zebrali się już wszyscy rozpoczęliśmy od przywitania, a następnie wspólnie ubraliśmy choinkę. Warte zauważenia jest to, ile trudu dzieci włożyły w przygotowanie ozdób choinkowych. Wszystkie ozdoby bowiem były własnoręcznie robione. Każde z dzieci miało swój udział w robieniu zawieszek. Jak już choinka była zapełniona kolorowymi ozdobami wspólnie ją zaświeciliśmy. Zrobiło to ogromne wrażenie na dzieciach! Nagle rozległ się dźwięk dzwoneczka. Dzieci zaczęły się rozglądać skąd dochodzi. 

 

Po schodach schodził  Św. Mikołaj!! Dzieci piszczały z radości! Mikołaj wszedł do Klubu, przywitał się z każdym i zasiadł na fotelu. Dzieci były wpatrzone w niego jak w obrazek.

Zaczęło się wręczanie prezentów. Adaś zaglądał Mikołajowi do każdej paczki, Julka pokazywała swoje śliczne warkoczyki, Bruno chętnie wskoczył na kolana, Kasia się zawstydziła i nie była w stanie powiedzieć przygotowanego wierszyka. Wszystkie dzieci odebrały swoje prezenty i z rozmachem wyciągały zabawki i poduszki z toreb.

 

 

W międzyczasie wyświetlane były zdjęcia z całego minionego roku. Ponad 1000 zdjęć pokazujących Tup-Tupa na co dzień. Miło było powspominać! Dzieci się bardzo zmieniły w ciągu tego roku.


 

Jest mi niezmiernie miło, że tak duża liczba dzieci i Rodziców pojawiła się na spotkaniu świątecznym i jestem dumna z tego, że wszyscy się pomieściliśmy (każdy miał miejsce siedzące!). Dziękuję!

Tags: , , , , , , ,

Zobacz jeszcze: